ONLINE PŘENOS – PODPOŘTE NAŠI ČINNOST
Trvalý provoz záchranné stanice živočichů i samotné zajištění přenosu webkamerou je finančně velmi náročné, pokud Vás naše činnost oslovila, budeme rádi za Vaši podporu.
1. POŠLETE FINANČNÍ DAR - Pošlete finanční dar na účet 33553322/ 0800 u ČS. a.s., a napište variabilní symbol 1802 v rámci celorepublikové sbírky Zvíře v nouzi, nebo lépe využijte přímo naše číslo účtu, uvedené v kolonce "Kontakt, autor".
2. POŠLETE SMS do textu zprávy napište:
DMS (mezera) ZVIREVNOUZI (mezera) MAKOV
a odešlete na číslo 87777
Cena 1 sms je 30,- Kč, příjemce obdrží 28,50,-Kč
Nyní nově i částky 60,- a 90,-Kč

DMS  ZVIREVNOUZI  MAKOV  60

DMS  ZVIREVNOUZI  MAKOV  90

NA ČÍSLO 87777

 

DĚKUJEME VÁM


 

Chcete mít vlastní krmítko? Několik tipů z Makova

  • Správné menu: inspirujte se krmítkem z našeho online vysílání. Slunečnice, ořechy, kukuřice, jeřabina a obilí ptákům chutná. Nikdy nekrmte mokrým nebo plesnivým pečivem ani jiným krmením!
  • Krmítko musí být zastřešené: v našem vysílání není vidět, že nad ošatkou je plexisklová stříška, a tak krmení není zmáčené. Krmítka vždy opatřete stříškou!
  • Uklízejte prostor pod krmítkem: odhozené slupky a nepořádek pod krmítkem vždy ukliďte, abyste zabránili hnití a šíření nemocí. V Makově každý týden zem pod krmítkem důkladně dezinfikujeme.
  • Do krmítka na Makově krmíme jen do poloviny ošatky, aby zbytečně nedocházelo k vyhazování krmení.
  • Pokud do krmítka delší dobu nepřilétá žádný strávník, vysvětlení je téměř vždy stejné - v blízkosti krmítka loví Krahujec obecný

DRUHY POZOROVANÉ NA KRMÍTKU PŘES WEBKAMERU MAKOV - 52 druhů


Bažant obecnýBrhlík lesníČervenka obecná, Čečetka zimní, Čížek lesníDlask tlustozobýDrozd kvíčalaHrdlička zahradníHýl obecnýKachna divokáKáně lesníKos černýKrahujec obecnýKrkavec velkýMlynařík dlouhoocasý, Morčák velký, Pěnkava jíkavec, Pěnkava obecná, Pěvuška modrá, Poštolka obecnáPuštík obecný,Sojka obecná, Stehlík obecný, Straka obecná, Strakapoud malý, Strakapoud prostředníStrakapoud velkýStrnad obecnýStřízlík obecnýSýkora babkaSýkora koňadra, Sýkora lužní, Sýkora modřinkaSýkora parukářka, Sýkora uhelníčekŠoupálek dlouhoprstýŠpaček obecnýVeverka obecná, Volavka popelaváVolavka bílá, Vrabec domácí,Vrabec polníVydra říčníZvonek zelený, Zvonohlík zahradní, Žluna šedáŽluna zelená

 

Čáp bílýČáp černýHusa velkáLabuť velkáSrnec obecný

 

 


Provoz online kamer v roce 2017

Pro návštěvníky stránek je současný způsob přenosu přes YouTube komfortní, je možný 4 hodinový zpětný záznam kamer a vše je bez reklam.

Celkový provoz dvou kamer je ale velmi drahý, jen pro představu fakturace:

Nákup dvou kamer + služby spojené s montáží:      60.938,-Kč

Streaming 2 kamer za rok                                       23.998,-Kč

Připojení k internetu pro 2 kamery za rok                  21.480,- Kč

Celkem platba v roce 2017:                                  106.416,-Kč


Proto, pokud se vám náš přenos líbí, můžete přispět na jeho provoz, budeme rádi.

 

 

 

Přenos webkamery technologicky zajišťuje firma  NetRex s.r.o

 

 

 

 

 
TOPlist