V roce 2019 nás podporují: Brožovi / Julie Stranska / Edita Jindrová / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Stanislava Šedivá / Jana Šenbergerová - na čápy / Ivana Jirásková / Obec Tchořovice / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Město Blatná / Anna Szlauerová / Město Sedlice / Judita Paukova - příspěvek na vylepšení pro zvířátka / Obec Oslov / Obec Skály / rodina Hladkých / Andrea Bílková / Tomáš Drábek - dar na provoz stanice / Hřebejkovi / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / Ladislav Triska / Martina Svobodová / Marcela Klimková – pro zvířátka / Denisa Mišianová / Brožovi / Miroslav Čermák / Obec Horosedly / Dobrovolný svazek obcí / Hana Barvikova - za potěšení sledování na internetu / Herbert Witt, Marita Witt / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Radka Brahova / Jarmila Pašková / Miluše Mondeková / Rodina Hladkých / Magdalena Švábová / Michal Vladimir / Andrea Bílková / Jana, Brno - Opožděný K + M + B 2019 / František Domin – příspěvek do krmítek / Danuše Žejdlová – krmítko / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / RNDr. Tomas Bajer / Obec Myslín / Věra Jakobiová / Ladislav Tříska / Ludmila Cardová - Od Ludky pro zvířátka / Obec Vlastec / Obec Třešovice / Jaroslava Zehnalová, Olomouc / Alena Nováčková / Lenka Březovská / Brožovi / Obec Branice / Michal Závodský / Denisa Mišianová - příspěvek pro srnečky / Stanislava Kaloušová - na provoz kamery i pro zvířata / Bogucka Teresa Kinga / Lenka Bojdová - Šťastný a úspěšný nový rok! / Marie Hlubučková - Děkuji za PF a přeji vše nejlepší v novém roce. / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Vláďa Říha, Písek / L.Baarabášová - dar / JUDr. Jan Mrázek - dar / Alena Cibulková / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Tomáš Macků - ať se daří / Obec Lom / rodina Hladkých / Obec Čejetice / Jana Rubnerová / Drahomíra Tousková / Michal Hrubec / Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Jitka P. - Pečky / Bohuslava Knížková - na dobrou věc
Domů » Aktuality » Narodil se na Makově, uhynul v africké Eritrei

Narodil se na Makově, uhynul v africké Eritrei

Narodil se na Makově, uhynul v africké Eritrei

Jedno z mláďat čápa černého, která se letos vůbec poprvé v historii záchranné stanice vylíhla na Makově, zahynulo na sloupu elektrického vedení v africké Eritrei.

Když na jaře snesli naši černí čápi vůbec poprvé 3 vajíčka, nebylo vůbec jisté, jak vše dopadne. Mladá samice na vejcích neseděla, a tak jsme museli umístit vajíčka do líhně. Z nich se pak začátkem června vylíhla dvě mláďata. Aby nedošlo k jejich fixování na tag heuer replica člověka, byla krmena atrapou čápa bez přítomnosti člověka. Zhruba ve stáří jednoho měsíce umístili ornitologové čápata do dvou hnízd divokých černých čápů ke stejně starým mláďatům. Adoptivní rodiče i sourozenci obě mláďata bez problémů přijali. Asi za 40 dnů pak všichni opustili hnízdo a pomalu se připravovali na cestu do Afriky. V době nálezu mládě překonalo vzdálenost více než 4300 km od svého hnízda.

Pro nás je to samozřejmě špatná zpráva. Jsme ale rádi, že se potvrdil správný postup při umělém odchovu, přípravě na vypuštění i samotných adopcích mláďat do přírody. A třeba i tento případ přispěje k řešení stále se opakujících úhynů ptáků na nebezpečných elektrických sloupech po celém světě.