Domů » O nás

ZÁCHRANNÁ STANICE ŽIVOČICHŮ

Záchranná stanice živočichů Makov byla založena v roce 1993 Českým svazem ochránců přírody. Je zařazena do Českým svazem ochránců přírody zřízené Národní sítě pro handicapované živočichy s působností pro správní obvody obcí s rozšířenou působností Blatná, Milevsko, Strakonice, Písek a Vodňany.

V areálu stanice je vybudováno 35 voliér s rozlohou 4000m². Stanice je rozdělena na tři části: expoziční, léčebná a rehabilitační a vypouštěcí. Přijímá veškeré poraněné, nemocné či jinak handicapované volně žijící živočichy, pečuje o opuštěná mláďata a poskytuje jim odborné ošetření, léčení a umožňuje jejich návrat do vhodných biotopů.

Nedílnou součástí činnosti stanice je i environmentální výchova. V roce 2017 stanici navštívilo více než 10 tisíc lidí, převážně dětí. Ekocentrum Makov pro ně organizuje komentované prohlídky záchranné stanice i další program.

Nahlédnout do života záchranné stanice umožňují dvě webové kamery. Návštěvníci tak mohou sledovat 24 hodin denně jezírko a jeho obyvatele v léčebné části stanice, na jaře hnízdění handicapovaného páru čápů bílých nebo zimní krmítko.

areál záchranné staniceareál záchranné stanice

Veterinární službu zajišťuje Veterinární klinika Písek, za což jí patří velký dík.

krmení mladé liškykrmení mladé lišky

vydra v záchranné stanicivydra v záchranné stanici

Na daném území stanice spolupracuje s hasičským záchranným sborem, Policií ČR a městskou policií při odchytech zraněných živočichů.

spolupráce s městskou policií při odchytu poraněné labutěspolupráce s městskou policií při odchytu poraněné labutě

strážník přivezl poraněnou sojkustrážník přivezl poraněnou sojku


ZÁCHRANNÁ STANICE ŽIVOČICHŮ MAKOV
NÁVŠTĚVNÍ HODINY:
PO, ST, PÁ, SO: 9 – 17 HOD
/v případě přítomnosti pracovníků záchranné stanice/
ÚT, ČT, NE – ZAVŘENO
PŘÍJEM ZVÍŘAT KDYKOLIV