V roce 2019 nás podporují: Brožovi / Julie Stranska / Edita Jindrová / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Stanislava Šedivá / Jana Šenbergerová - na čápy / Ivana Jirásková / Obec Tchořovice / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Město Blatná / Anna Szlauerová / Město Sedlice / Judita Paukova - příspěvek na vylepšení pro zvířátka / Obec Oslov / Obec Skály / rodina Hladkých / Andrea Bílková / Tomáš Drábek - dar na provoz stanice / Hřebejkovi / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / Ladislav Triska / Martina Svobodová / Marcela Klimková – pro zvířátka / Denisa Mišianová / Brožovi / Miroslav Čermák / Obec Horosedly / Dobrovolný svazek obcí / Hana Barvikova - za potěšení sledování na internetu / Herbert Witt, Marita Witt / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Radka Brahova / Jarmila Pašková / Miluše Mondeková / Rodina Hladkých / Magdalena Švábová / Michal Vladimir / Andrea Bílková / Jana, Brno - Opožděný K + M + B 2019 / František Domin – příspěvek do krmítek / Danuše Žejdlová – krmítko / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / RNDr. Tomas Bajer / Obec Myslín / Věra Jakobiová / Ladislav Tříska / Ludmila Cardová - Od Ludky pro zvířátka / Obec Vlastec / Obec Třešovice / Jaroslava Zehnalová, Olomouc / Alena Nováčková / Lenka Březovská / Brožovi / Obec Branice / Michal Závodský / Denisa Mišianová - příspěvek pro srnečky / Stanislava Kaloušová - na provoz kamery i pro zvířata / Bogucka Teresa Kinga / Lenka Bojdová - Šťastný a úspěšný nový rok! / Marie Hlubučková - Děkuji za PF a přeji vše nejlepší v novém roce. / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Vláďa Říha, Písek / L.Baarabášová - dar / JUDr. Jan Mrázek - dar / Alena Cibulková / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Tomáš Macků - ať se daří / Obec Lom / rodina Hladkých / Obec Čejetice / Jana Rubnerová / Drahomíra Tousková / Michal Hrubec / Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Jitka P. - Pečky / Bohuslava Knížková - na dobrou věc
Domů » Aktuality » ROK 2017

ROK 2017


V roce 2017 jsme přijali 403 živočichů 59 druhů. Ze savců bylo nejvíce 41 netopýrů rezavých, pak 34 ježků západních. Z ptáků bylo nejvíce 39 poštolek obecných, 26 kání lesních a 21 vlaštovek obecných. Nejčastějším důvodem příjmu byla nedospělá mláďata – 162 živočichů, zraněných zvířat jsme přijali 147. Do přírody se podařilo vrátit 238 živočichů, dalších 46 je ještě ve stanici v léčení nebo v expoziční části. V roce 2017 se podařilo od handicapovaných rodičů odchovat a vypustit do přírody 5 čápů bílých, 2 čápy černé, 4 husy velké a 6 poštolek obecných.
Dalších více než 100 mláďat se nám „po telefonu“ podařilo zanechat v přírodě – přesvědčili jsme nálezce, že lepší než vézt nedospělé zdravé mládě do stanice, stačí ho jen vysadit na nejbližší větev, zídku, strom nebo ho jen poponést kousek od cesty do trávy.
V roce 2017 stanici poprvé v historii navštívilo více než 10 tisíc lidí, převážně dětí. (10776) Stanice pro návštěvníky zorganizovala 74 komentovaných prohlídek záchranné stanice cartier replica a Ekocentra Makov spojených s environmentální výchovou i ukázkami kroužkování ptáků. Děti a další návštěvníky přivezlo k Makovu 69 autobusů.
Internetové stránky www.makov.cz za rok 2017 zaznamenaly 2.417.793 zhlédnutí.
To vše by nebylo možné bez finanční podpory řady drobných dárců, institucí a firem. Jejich seznam najdete na našich stránkách. Všem Vám moc děkujeme!