V roce 2019 nás podporují: Brožovi / Julie Stranska / Edita Jindrová / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Stanislava Šedivá / Jana Šenbergerová - na čápy / Ivana Jirásková / Obec Tchořovice / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Město Blatná / Anna Szlauerová / Město Sedlice / Judita Paukova - příspěvek na vylepšení pro zvířátka / Obec Oslov / Obec Skály / rodina Hladkých / Andrea Bílková / Tomáš Drábek - dar na provoz stanice / Hřebejkovi / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / Ladislav Triska / Martina Svobodová / Marcela Klimková – pro zvířátka / Denisa Mišianová / Brožovi / Miroslav Čermák / Obec Horosedly / Dobrovolný svazek obcí / Hana Barvikova - za potěšení sledování na internetu / Herbert Witt, Marita Witt / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Radka Brahova / Jarmila Pašková / Miluše Mondeková / Rodina Hladkých / Magdalena Švábová / Michal Vladimir / Andrea Bílková / Jana, Brno - Opožděný K + M + B 2019 / František Domin – příspěvek do krmítek / Danuše Žejdlová – krmítko / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / RNDr. Tomas Bajer / Obec Myslín / Věra Jakobiová / Ladislav Tříska / Ludmila Cardová - Od Ludky pro zvířátka / Obec Vlastec / Obec Třešovice / Jaroslava Zehnalová, Olomouc / Alena Nováčková / Lenka Březovská / Brožovi / Obec Branice / Michal Závodský / Denisa Mišianová - příspěvek pro srnečky / Stanislava Kaloušová - na provoz kamery i pro zvířata / Bogucka Teresa Kinga / Lenka Bojdová - Šťastný a úspěšný nový rok! / Marie Hlubučková - Děkuji za PF a přeji vše nejlepší v novém roce. / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Vláďa Říha, Písek / L.Baarabášová - dar / JUDr. Jan Mrázek - dar / Alena Cibulková / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Tomáš Macků - ať se daří / Obec Lom / rodina Hladkých / Obec Čejetice / Jana Rubnerová / Drahomíra Tousková / Michal Hrubec / Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Jitka P. - Pečky / Bohuslava Knížková - na dobrou věc
*
*
11922119
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Jana R
Maruška s Honzíkem se procházejí ve sněhu a přitom mají hnizdečko krásně upravené a ometené od sněhu. Tak to vypadá že jim ten sníh zase asi tolik nevadí.... :-))

[Odpovědět]
sylvaine d´Argent
Hello Jirina and everyone,
I hope this email finds you well. I have noticed that the animals do not have any shelter from the rain or snow. I thought perhaps if a cover could be built so they would have some coverage from the harsh winter especially at night. We the people on chat and I sometime speak of that and I´m sure the animals would love to be under cover as well.

Thank you
Sylvaine
Sydney Australia

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
[Oprava odkazu na dnešní Makováček! ;-)
Ještě jsem si nezvykla, že je rok 2019... :-D ;-)
Takže správný odkaz na album je tady: ;-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_9.1.2019_-_cisti_se_jezirko/ ]

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Všechny pěkně zdravím a nesu nový Makováček nejen o tom, jak se dnes v Makově čistilo jezírko. :-)
Odkaz na dnešní fotky z makovských kamerek je zde: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_9.1.2018_-_cisti_se_jezirko/
Hezký zbytek týdne všem přeju! :-)

[Odpovědět]
Verča
Pro Mariku - Mariko, díky za podrobnou zprávu o Vodňanovi, jako vždy . perfektní


[Odpovědět]
marika
Verča, ďakujem za milé slová, potešili ste ma a veľmi . Môžete sa však vyjadrovať k cestopisom priamo na rajčeti v komentároch (aj bez registrácie). Bola by som nerada, keby sa tu zasa objavovali nepríjemné poznámky vo vzťahu k poďakovaniam komukoľvek.
Želám príjemný deň :-)
(Tu sa dá k príspevkom odpovedať kliknutím na "odpovědet" pod textom toho -ktorého príspevku. Okienko na písanie sa otvorí hore, ale text sa objaví po odoslaní pod príspevkom, na ktorý reagujete.)
Lýdia
[K nám na kukaj krmítko, ešte taký krásavec ako je bažantik neprišiel, ale máme zase veveričku a to nie len jednu. Možno že aj sem do Makova na krmítko zablúdi. To počasie včera v Makove asi Marušku a Honzíka nejak pomýlilo ked si už upravovali hniezdo. Veronka, pekné zábery si vystihla v dvojdňovom Makováčku. Prajem príjemný zimný utorkový deň všetkým. #68782] :-)

[Odpovědět]
Marie PrahaQM
Verunko velký dík za Makováček ☺️ MK

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Zdravím Makov a makovské příznivce a nesu zase nový Makováček z dnešního a včerejšího dění u makovského krmítka, jezírka i čapího hnízda - odkaz na fotky je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_ze_7.1._a_8.1.2019_-_pondeli_a_utery_v_Makove/
Pěkné dny všem přeju! :-)

[Odpovědět]
Jiřina

Paní Zdeno, vůbec netuším, proč to nejde na přímý odklik. Vkládám to stejně jako ve staré KN, kde jsem s tím neměla problém. Váš i Mariky odkaz nejde na přímý odklik. :-(

[Odpovědět]
Michal Vitásek (admin)
Už jsem upravil a aktivní odkazy fungují i v odpovědích.
marika
Jiřko, ide len odkaz v mojom príspevku = youtube link k Vášmu videu
Jiřina
... Doplňování zásob u krmítka :-)

[Odpovědět]
ZdenaT

Ještě jeden pokus na odkaz Vašeho videa,Jiřinko..
http://jdem.cz/aaaa5
marika
https://youtu.be/RBqFLmn3vmY
vďaka Jiřko za všetky videá a skladačky :-)
marika
nejde to Zdeni, Jiřko na jeden odklik ani tak ani tak :-(
Katy
No akosi sa mi odpoveď nepodarilo dať na správne miesto...už budem radšej čušať;-)

[Odpovědět]
marika
Katy, klik na slovo "Odpovědět" v príspevku/pod textom príspevku, na ktorý chceš reagovať ;-)
Radka B.
Katy, ještě opožděně děkuju za to video z krmítka. Já jsem Makov objevila až v roce 2016. K nám domů přes víkend nepřišel ani jeden obvyklý zákazník, jen holubi.
Katy
WAU dá sa odpovedať.:-)
Marika ubúdajú, nedá sa to nespozorovať...
Pekný deň Tebe aj všetkým z Makova a pozorovateľom.:-)

[Odpovědět]
marika
@Lika, prišla som na to už včera večer,len som sem už nedávala opravu - v albume je to správne, už je hotový
VODŇAN: https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/

želám príjemný deň :-)

@Katy, vďaka za Tvoje krásne dielka (úbytok vtákov má viacero vysvetlení, je to problém celej Euróy)

[Odpovědět]
Lika
Mariko, Vodňan je ještě o kousek dál na západ, zatím poslední údaj je z 5. 1. 18 hod - šipky ze čtvrtého ledna se překrývají. Píšu to jen proto, že to můžete také zařadit do alba. Vaše alba mám moc ráda, dávají výbornou představu o tom, kde Vodňan žije.

[Odpovědět]
marika
ďakujem Lika :-), všimla som si ešte večer, ale sem som už opravu nedávala - v albume je to tak ako má byť ;-)
marika
VODŇAN: ako Lilka píše - mapka: https://i.postimg.cc/m2CPYyKG/V-sit-4-1-o-18h.jpg viac v albume (zajtra)
želám príjemný večer :-)

[Odpovědět]
Lika
Vodňan se po krátkém výletě na východ vrátil zhruba na předchozí lokalitu, stav k 5. 1. 2019 v 18 hod

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a nesu nový Makováček s fotkami z víkendového a pátečního dění u makovského jezírka, krmítka a čapího hnízda - odkaz je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_ze_4.1.-6.1.2019_-_vikendovy_maxi_special _-/
"Rajče" trochu zlobí a šipky vedle obrázků se někdy zasekávají, lépe fungují šipky, které jsou nad obrázkem...

[Odpovědět]
Libuš
U nás na krmítku taky nic moc, ale tady je na každé zahradě spoustu krmítek. Zmizeli zvonci, je dost kosů, sýkor i dlasků, vrabců moře a straky stále ujídají. :-)

[Odpovědět]
Slávka Halámková
Dobrý den všem příznivcům a zaměstnancům Makova.Teď jsem zjistila,že KN funguje,což je naprosto úžasné,chyběli jste nám!
Chci moc poděkovat za krásnou a dojemnou PFku a přeji vám všem hlavně hodně zdravíčka a pohody,zvířátkům přeji příjemný pobyt v Makově

[Odpovědět]
Katy
Radka B., Snáď ten vtáčí frmol ešte len príde.:-)
Trochu som si zaspomínala. Zhruba pred piatimi rokmi.
https://www.youtube.com/watch?v=YpK6qyjlStk&t=42s

[Odpovědět]
Radka B.
Katy, taky mám ten pocit, že je teď trochu míň ptáčků. Minulou zimu se mohli navzájem poprat, jak mi lítali do krmítka, a letos nic moc. Dnes jsme v rámci sčítání na krmítkách pořád koukali (více či méně soustavně), jestli někdo přiletí na baštu, a nic! Ani pírko! Když jsem k večeru zahlídla na druhé straně ulice straku, jak pije z kaluže, byla jsem nadšená :-). U nás v Praze dnes roztál sníh, takže asi mají dost jídla jinde. Uvidíme dál a jsem zvědavá, co vyjde z výsledků odborníkům.

[Odpovědět]
Felicity Friend
Dobré odpoledne, pane Libor, do rybníka upadly nejméně čtyři kuřata! Před několika dny obyvatelka (známá jako Snehurka) upustila své jídlo do rybníka, když ji divoké a jiné malé obyvatele překvapily. Dále, včera nebo dřív, chudák Mikki nechal kousnout do rybníka, když se ho snažil dostat, chudák! Dnes navštěvující volavka zvedl dvě kuřata, která byla spojena s nohama. Přivedl je do rybníka, aby pohltil, ale kuřata se na konci kamery dostala do vody na pravé straně rybníka! Všiml jsem si, že labutě vybírají a házejí kolem rybníka něco černého na další den (snad první kuřecí krmivo, které Snehurka klesla (?)). Doufám, že voda z rybníka nebude znečištěna, protože všichni obyvatelé pijí tolik, kolik se umyjí ve vodě. Vím, že to není rybník, ale mohl by někdo dohonit 4 nebo 5 kuřat? Každopádně nevím, jestli jsou vaše sladké ptáky ohrožené tou chorobou, takže jsem si myslela, že vám to oznámím. Všichni tam pracujete tak těžce, mimochodem. Happy 20019 lidí, ptáků a jelenů v Makově! Omlouváme se za překlad z angličtiny. Doufám, že vám to dává smysl!

[Odpovědět]
Darina
Vraťme život do krajiny.
https://www.birdlife.cz/petice-za-krajinu/


[Odpovědět]
Katy
Pozdravujem.
Akosi je čím ďalej menej vtáctva. Možno je to len môj dojem.
Prikladám niečo z pôvabného makovského lesíka.
https://www.youtube.com/watch?v=CHPXIawFMtY&t=48s


[Odpovědět]
Chovatel
Krmítko se musí pravidelně čistit od zbytků potravy. Občas je dobré jej vydezinfikovat například octem pomocí rozprašovače. Po oschnutí dezinfekce se do něj může dát ptačí potrava.

[Odpovědět]
Stela
Dobrý den,
čím,prosím, dezinfikujete zem pod krmítkem?Děkuji.

[Odpovědět]
Libor Šejna
Dobrý den, důležité je pravidelně sbírat zbytky potravy, my ještě jednou týdně místo pod krmítkem dezinfikujme slabým roztokem Sava.
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný pátek a pohodový víkend všem přeju a nesu nový Makováček z posledních dvou dnů před makovskými kamerkami - odkaz na fotky od krmítka, jezírka i čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_2.1.2019_a_3.1.2019_-_zasnezeny_dvoudenni_Makov/

[Odpovědět]
Lýdia
Díky Jirka, za veľmi pekné video a Marike za krásny cestopisný album, z putovania Vodňanka. Veľmi ma teší, že nám podáva správu, kde sa nachodí a že je v poriadku. Prajem krásne dni v nastávajúcom novom roku.;-)

[Odpovědět]
marika
VODŇAN: cestopis - https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/
želám príjemný deň :-)

[Odpovědět]
jirka
Vodňanův Silvestr
https://www.youtube.com/watch?v=l3U4DF_K5zI&t=10s ;-)

[Odpovědět]