V roce 2019 nás podporují: Brožovi / Julie Stranska / Edita Jindrová / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Stanislava Šedivá / Jana Šenbergerová - na čápy / Ivana Jirásková / Obec Tchořovice / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Město Blatná / Anna Szlauerová / Město Sedlice / Judita Paukova - příspěvek na vylepšení pro zvířátka / Obec Oslov / Obec Skály / rodina Hladkých / Andrea Bílková / Tomáš Drábek - dar na provoz stanice / Hřebejkovi / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / Ladislav Triska / Martina Svobodová / Marcela Klimková – pro zvířátka / Denisa Mišianová / Brožovi / Miroslav Čermák / Obec Horosedly / Dobrovolný svazek obcí / Hana Barvikova - za potěšení sledování na internetu / Herbert Witt, Marita Witt / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Radka Brahova / Jarmila Pašková / Miluše Mondeková / Rodina Hladkých / Magdalena Švábová / Michal Vladimir / Andrea Bílková / Jana, Brno - Opožděný K + M + B 2019 / František Domin – příspěvek do krmítek / Danuše Žejdlová – krmítko / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / RNDr. Tomas Bajer / Obec Myslín / Věra Jakobiová / Ladislav Tříska / Ludmila Cardová - Od Ludky pro zvířátka / Obec Vlastec / Obec Třešovice / Jaroslava Zehnalová, Olomouc / Alena Nováčková / Lenka Březovská / Brožovi / Obec Branice / Michal Závodský / Denisa Mišianová - příspěvek pro srnečky / Stanislava Kaloušová - na provoz kamery i pro zvířata / Bogucka Teresa Kinga / Lenka Bojdová - Šťastný a úspěšný nový rok! / Marie Hlubučková - Děkuji za PF a přeji vše nejlepší v novém roce. / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Vláďa Říha, Písek / L.Baarabášová - dar / JUDr. Jan Mrázek - dar / Alena Cibulková / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Tomáš Macků - ať se daří / Obec Lom / rodina Hladkých / Obec Čejetice / Jana Rubnerová / Drahomíra Tousková / Michal Hrubec / Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Jitka P. - Pečky / Bohuslava Knížková - na dobrou věc
*
*
685128
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Lenka
ANO :-) Vodňanská čápice už odpočívá na hnízdě. V loňském roce dorazila až 8.3.2018.

[Odpovědět]
Marie Praha
paní Lenko vymazal se mi link na Vodňana napíšete ho? Děkuji :-)
Jiřina
https://i.postimg.cc/k50gmfhn/2019-03-05-161631.jpg
EM
Máte pravdu, kulhá a posedává.....

[Odpovědět]
Brigita
Vodňany už mají na komíně zřejmě paní čápici , tak ještě Vodňan a jsou kompletní - tak ať mu to domů dobře letí :-)

[Odpovědět]
marika
záznam:6. 3. 2017-10. 3. 2018
ďakujem za správu
mojeeva
Také sleduju, jak přibývá obsazených čapích hnízd, a radovala jsem se, že ve Vodňanech už je alespoň jeden z páru viz

odkaz na čapí hnízdo ve Vodňanech http://www.birdlife.cz/capi-detail-hnizda/?id=423
Eva
Pani marika,nemel by uz byt vodnan na ceste domu,jako vloni. Byla,bych moc rada,kdyby byl v poradku. Dekuji eva

[Odpovědět]
marika
áno, mal by byť
-každodenne vkladám situáciu z roku 2017 a 2018 do albumov na rajčeti - VODŇAN kde asi je (február/únor: 21. až 28.) a teraz už pridávam denne sem https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/VODNAN_kde_asi_je_marec_brezen_1 .- , (pod mapkami je link k albumom s fotkami z toho obdobia)
marika
https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/
zle sa uložil link
Milan
Myslim si, že už se možná začíná vracet. Podle stavu k dnešnímu dni (t.j. 5.3.2019 ) se pohybuje již severovýchodním směrem.
marika
to je tak malý posun, že zatiaľ o započatí jarnej migrácie nie som presvedčená, ale dúfajme
marika
Vodňan: na mape sú neúplné údaje, najčerstvejší z 22.II. - stále na Z od jazera Fitri v Čade (snáď len vysielačka dosluhuje, príp. spadla, keďže sú posledné 2 údaje na mape na tom istom mieste - ináč by to bol znak neželaného)
https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/
želám príjemný deň:-)

[Odpovědět]
marika
VODŇAN sa zasa ozval - najčerstvejší údaj je z 5.III.
https://i.postimg.cc/906XhRqS/2019-03-05.jpg
marika
zasa zobral len jeden link
https://i.postimg.cc/G3VmYNSQ/2019-03-05d.jpg
Felicity Friend
Vážený pane Libor, "Mikki" Morčák velký zranil nohu? On limpuje


[Odpovědět]
Felicity Friend
Dnes večer "Mikkiho levá noha mu způsobuje problémy v rybníku
Evča
Moc děkuji, Jirko, za krásnou zprávu. Teď mu přejme šťasný návrat domů.

[Odpovědět]
Pozorovatel
Čápi ve Španělsku http://imgWorld.cz/s3/XZZmOuYWue.jpg

[Odpovědět]
jirka
nové údaje o Vodňanovi

https://www.youtube.com/watch?v=YkWnM6i7Zqk :-)

[Odpovědět]
Lýdia
Som veľmi rada zo správy, že dal Vodňanko o sebe vedieť, že je v poriadku. Dúfam že to dobre dopadne a priletí domov do Vodňan. Prajem mu len a len, veľa šťastia na ceste. Príjemný začiatok nového týždňa želám všetkým.:-)
mojeeva
A v Německu přiletěla čápovi už i partnerka a pilně uklízí hnízdo :-):-)

http://www.blickinsnest.de/blog/?page_id=9

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem v Makově a všem makovským příznivcům přeju! :-)
Nesu nový Makováček s fotkami z víkendového dění před makovskými kamerkami. :-)
Odkaz na sobotní a nedělní fotky od makovského krmítka, jezírka a čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_2.3._a_3.3.2019_-_vikendovy_special

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
A kdyby chtěl někdo mrknout i na krátká videa s ptáčky z naší zahrady, kde uvidíte nejen ptačí zobání, ale taky koupání, tak je přidávám postupně sem: ;-)
https://1url.cz/4MBO3
Jana z Hor
Díky, tvůj Makováček mě vždycky potěší. Přeji hezký týden.:-)
EM
V Chebu už jsou kompletní...:-)

[Odpovědět]
Marie Praha
A znáte webovou adresu? Děkuji za odpověď
webkamera - čápi - Cheb
https://vox.optobone.cz/cheb/index.php?sekce=1&idw=2885&article =
mojeeva
Podle zápisu pozorovatele chebského hnízda jsou kompletní už od 21.2.2019 :-)
Carmen Cortez
Dobré odpoledne. Dnes na rybníku nebylo vidět lysok? Co se stalo s nimi?

[Odpovědět]
Pozorovatel
Jestli je to volavka nebo čáp to je šum a fuk. Je to létající opeřenec.

[Odpovědět]
H.J
Souhlasím, je to jasný čáp.:-)

[Odpovědět]
MP
Pro všechny pochybovače, že jsem na střeše viděl čápa a ne volavku ať už bílou a nebo popelavou:
Měl jsem videopřenos přes celou obrazovku a nejsem slepý ani blbý. Byl to čáp, letěl naprosto normálně, nemohl to být ani zdejší samec a ani samice, protože jak jste si milý pochybovači už všimli, tito čápi nemají poslední část křídla a proto sice popoletí lehce nad zemí, ale nedokažou normálně vzlétnou. Ten, kdo něco ví o létání, tak to určitě zná. To je jako by chtěl někdo létat s letadlem o stejném profilu křídla, ale jedno křídlo by bylo poloviční. Takže už tomu, prosím, věřte a přestaňte spekulovat o jiném ptákovi. Děkuji Vám a hodně dlouho už sem psát nebudu.
Dotaz byl pro pana Libora a ne pro Vás. Ptal jsem se ho vlastně na to, jestli je to časté, aby tam přilétal "divoký" čáp. :-)

[Odpovědět]
MP
Pardon, opravuji to pro rejpaly, bylo to přes celý monitor, ne obrazovku. :cool:
MP
A pro ty, co mě nevěří ani toto, tak jsem obrázek trošku zvětšil a zesvětlil, aby byla vidět silueta čápa, postavení a tvar jeho krku, což je příznačné a také černá křídla.
https://i.postimg.cc/SKQXZWwZ/p-na-st-e-e.png

Howgh
info
U Vaší fotografie níže máte z Makova odpověď: "na fotografii stojí na střeše volavka, letos jsme zde divokého čápa zatím neviděli"
MP
pro INFO - zkuste porovnat obě fotografie, které jsem přiložil. Jak vidím, tak ani zaměstnanci toho čápa, co jsem viděl já nepoznali. A tím končím tuto debatu.
EM
Ale nestraší, píši jen co jsem viděla...na té střeše jsem jej neviděla, ale že letěl v té výšce a přes celou šířku je pravda.

[Odpovědět]
Jana z Hor
[Marně se snažím přijít na to, jak odpovědět.69000]

[Odpovědět]
Návod na odpověď
Klikněte na odpovědět a začněte psát až za tu hranatou závorku, ve které je číslo a číslo i s hranatou závorkou tam nechejte, tím se to připojí jako odpověď...
Jana z Hor
Děkuji za Návod na odpověď.
Jana z Hor
[#Chodím sem dlouho, ale Honzíka jsem na střeše ještě nikdy nezahlédla.69000]

[Odpovědět]
Jana z Hor
To mám radost, že už zas uvidíme do hnízda čápů. Přeji nám všem šťastný odchov nové generace čápů.:-)

[Odpovědět]
EM
Já Vám nevím, ale viděla jsem v týdnu Honzíka, jak ve slušné výšce /kraj střechy/trénoval létání a v poho uletěl celou šířku málem nad jezírkem, od plotu vpravo k budovám na druhé straně. Potom to obešel a šel se posilnit kuřátky. Bylo jej dobře vidět a kamerka ukázala podle té pacičky na levé straně, že je to on.

[Odpovědět]
EM
Ten tchořík je kouzelný. Málokdy k vidění. Díky za ty fotografie. Moc dobrý nápad... hodně úspěšných odchovů by nám bylo utajeno. Díky za ně a za obětavou práci oběma "chůvám".

[Odpovědět]
oli
Je to opravdu volavka. Už podle siluety těla. Protože je šedá, z dálky se jeví s tmavými křídly. Čáp by svojí bílou barvou "svítil" i na té střeše ze stejné vzdálenosti. Možná najdu foto čápa na voliéře, jak popisuji.Jinak dodám, že mladí čápi, když odletí z hnízda, vrací se zpět do Evropy zhruba po 3-4 letech, až jsou dospělí, aby mohli zahnízdit. Může se velice ojediněle stát, že se po těch letech vrací na své hnízdo, ze kterého vzešli. Ale spíše si založí, nebo najdou, jiné hnízdo.

[Odpovědět]
oli
Foto je staré 5 let. http://img24.cz/images/19323868785118563914.jpg
MP
Jste jistě velká znalkyně ptáků, OLI, ale to co jste napsala je nesmysl. Právě silueta volavky je naprosto, ale n a p r o s t o jiná, než silueta čápa. Srovnejte si siluety, foto přiloženo.
https://i.postimg.cc/bJS7vfcK/Volavka-na-st-e-e.png
MP
Na tom obrázku to není moc vidět, ale rozeznám volavku od čápa celkem spolehlivě i na velkou vzdálenost. Když jsem se díval na ten přenos, tak to byl naprosto jasný čáp. Už jste viděl/a/ volavku s černými křídly ? Já ještě ne. :-)

[Odpovědět]
Lýdia
To je volavka popolavá, aj tá ma na koncoch krídel čierne perá. Bocian by bol na takúto vzdialenosť, viac biely.
MP
Dobrý den pane Libore, v pátek jsem se díval na přenos od rybníčku a na střeše voliéry vlevo přistál na střeše čáp. To asi nebyl jeden z Vašich stálých obyvatel, že ? Možná to byl některý z mladých, které jste vloni vypiplali.
https://i.postimg.cc/mkRGryWQ/p-na-st-e-e.png

[Odpovědět]
Volavka
To nevypadá na čápa, to bude volavka "Popelka", která si létá do Makova pro potravu.
martina, makov
na fotografii stojí na střeše volavka, letos jsme zde divokého čápa zatím neviděli
marika
Vodňan: doplnený február/únor a prvé marcové/březnové dni - už v novom albume (budem pár dní preč) (budem pár dní preč)
https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/
pekný víkend želám[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný pátek a pohodový víkend všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju! :-)
Nesu nový Makováček z posledních dvou únorových dnů před makovskými kamerkami, ve kterém uvidíte i to, jak čápíci pilně pracují na další čapí generaci - minulou noc i tuto... ;-)
Odkaz na včerejší a dnešní fotky od makovského jezírka, krmítka a čapího hnízda je tady:
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_27.2._a_28.2.2019_-_posledni_unorovy
Pěkné březnové dny všem přeju!
:-)

[Odpovědět]
Pozorovatel
http://imgWorld.cz/s3/TJjBmolLzn.jpg
Tak si ještě před spaním zašpásujeme !

[Odpovědět]
Pozorovatel
http://imgWorld.cz/s3/TJjBmolLzn.jpg
Tak si ještě před spaním zašpásujeme !

[Odpovědět]
Eva Procházková
Čáp už je i v Gögglingenu (SRN): http://www.blickinsnest.de/blog/?page_id=9 :-)

[Odpovědět]
Marie
A je tam stále sám, partnerka mu ještě nedorazila :-)