V roce 2019 nás podporují: Brožovi / Julie Stranska / Edita Jindrová / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Stanislava Šedivá / Jana Šenbergerová - na čápy / Ivana Jirásková / Obec Tchořovice / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Město Blatná / Anna Szlauerová / Město Sedlice / Judita Paukova - příspěvek na vylepšení pro zvířátka / Obec Oslov / Obec Skály / rodina Hladkých / Andrea Bílková / Tomáš Drábek - dar na provoz stanice / Hřebejkovi / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / Ladislav Triska / Martina Svobodová / Marcela Klimková – pro zvířátka / Denisa Mišianová / Brožovi / Miroslav Čermák / Obec Horosedly / Dobrovolný svazek obcí / Hana Barvikova - za potěšení sledování na internetu / Herbert Witt, Marita Witt / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Radka Brahova / Jarmila Pašková / Miluše Mondeková / Rodina Hladkých / Magdalena Švábová / Michal Vladimir / Andrea Bílková / Jana, Brno - Opožděný K + M + B 2019 / František Domin – příspěvek do krmítek / Danuše Žejdlová – krmítko / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / RNDr. Tomas Bajer / Obec Myslín / Věra Jakobiová / Ladislav Tříska / Ludmila Cardová - Od Ludky pro zvířátka / Obec Vlastec / Obec Třešovice / Jaroslava Zehnalová, Olomouc / Alena Nováčková / Lenka Březovská / Brožovi / Obec Branice / Michal Závodský / Denisa Mišianová - příspěvek pro srnečky / Stanislava Kaloušová - na provoz kamery i pro zvířata / Bogucka Teresa Kinga / Lenka Bojdová - Šťastný a úspěšný nový rok! / Marie Hlubučková - Děkuji za PF a přeji vše nejlepší v novém roce. / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Vláďa Říha, Písek / L.Baarabášová - dar / JUDr. Jan Mrázek - dar / Alena Cibulková / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Tomáš Macků - ať se daří / Obec Lom / rodina Hladkých / Obec Čejetice / Jana Rubnerová / Drahomíra Tousková / Michal Hrubec / Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Jitka P. - Pečky / Bohuslava Knížková - na dobrou věc
*
*
117201422
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tomáš
Hezké odpoledne, pokud by jste se díval pravidelně, téměř každý podvečer a noc je kamera u čápů.

[Odpovědět]
libor, makov
Děkuji .-)

Kameru k čápům natrvalo přepneme nejdéle za 14 dnů, uvidíme
Jitka
Dobry den,
mohu se zaptat, kdy planujete prepnuti na kameru u capu? Moc dekuji.

[Odpovědět]
Milena
Paní Mariko,také děkuji za odkaz na rybník.Tam bude Barunkovým určitě moc dobře.Přeji hezké dny.

[Odpovědět]
Lýdia
Je pravda že jazierko bez barunkovcov, je tak trochu osirelé, ale už len ten pocit, že budú tak trocha na prirodzenejšom mieste, to môže človeka len uspokojiť. Pre Barunka, to bude určite príjemný zážitok, ten rybník. Ja im to veľmi prajem. Tak tiež mi bolo trochu smutno, ked odleteli kačenky z jazierka, ktoré nás tiež tak trocha zabávali. Teraz ich vídavam, na kukaj pod krmítkom, tam sú ako upratovacia čata. Som tak tiež rada, že dala Marika, ten odkaz na rybník, pekne je tam. Príjemný deň prajem všetkým.
Verča
Mariko, díky za odkaz na makovský rybník - skvělé.:-)


[Odpovědět]
Milena
Paní Mariko děkuji za video od labutí.Jak tam spolu hezky šlapou.Asi se diví,kde to jsou.Paní Jarka má pravdu ,že je jezírko "smutné".Ale jinak to asi nešlo.Plakat nebudeme,těšíme se na nové životy.Zdravím všechny pozorovatele.

[Odpovědět]
marika
p.Libor-pridal-ešte-jedno-zo-včerajšieho-večera-labute-na-vode: https://www.facebook.com/liborZmakova/videos/2236973546558600/
ďakujeme-:-)
Jarka
Pěkné pondělí, bez "Barunkovců" je tu pusto, smutno

[Odpovědět]
Filoména
A co teď budeme dělat ? Plakat ?
marika
VODŇAN:kým-sa-zasa-ozve-tu-sú-mapky-kde-bol-min.rok-a-pod-nimi-link-k-cestopisom-v-tie-dni-
https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/VODNAN-kde-asi-je
želám-príjemný-deň-:-)

[Odpovědět]
Lýdia
Tak tiež myslím na Vodňanka, kde sa asi nachádza. Dúfam že je v poriadku a putuje s ostatnými domov. Mohla by sa tá vysielačka ešte nejak rozbehnúť, čo by nám dala správu kde sa asi bocko nachodí. Ktohovie či tá vysielačka už nebude aj slabá na dobíjanie. To neviem? Marika, ja si len tak myslím, či to hniezdo v Demänovej neplánujú náhodou opravovať na budúci týždeň ked budú mať žiaci jarné prázdniny. Uvidíme. Prajem príjemný začiatok nového týždňa, všetkým.:-)
marika
Lydka,batéria-je-solárna,-t.j.-ak-na-ňu-svieti-slnko,-tak-sa-dobíja.-Možno-ale,-že-už-je-z-iných-dôvodov-nefunkčná.Čas-ukáže.
Demänová:-dúfajme,že-sa-tak-stane-na-ten-budúci-týždeň.
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a nesu nový Makováček z víkendového dění před makovskými kamerkami, ve kterém uvidíte ještě i Barunkovic a jejich labutí taneček. :-)
Odkaz na víkendové fotky od makovského krmítka, jezírka i čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_23.2._a_24.2.2019_-_vikendove_louceni_s_Barunkovic
Zítra má malá makovská princeznička Dorotka svůj první svátek, tak jí k němu za celý náš makovský fanklub přeju všechno nejlepší! Hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka! :-)

[Odpovědět]
Lýdia
Chúda husička Vejirka, prišla nám o jedného kamaráta. Na teraz jej ostali len Honzík a Maruška. Možno že na jeseň nám ich p.Libor vráti späť na jazierko. A možno že nám p.Libor aj nejaké fotky dá, ako sa tam na tom rybníku majú a ako to tam vyzerá. Teraz cez jar a leto, im bude tam lepšie, lebo v tom rybníku, si môžu nájsť aj inú potravu, ako napr.rôzne rastliny čo vo vode rastú, okrem toho čo im donesie p.Libor, alebo p.Jirinka. Veronka díky, za peknú prácu pri vytvorení víkendového Makováčka.:-)
marika
rybník:-môžete-si-otáčať-street-view-https://goo.gl/maps/qRB7zv8CGLt
libor, makov
Labutě jsme dnes přendali dolu pod síť, kde budou asi 14 dnů, než tam pustíme černé čápy. Pak půjdou na vedlejší rybník do výběhu, kde kamera není.

[Odpovědět]
EM
Nakouknutí by nešlo - jakpak si zvykají na změnu?
Lika
Pro EM: Třeba budou časem nějaké fotky ve fotobance:-)
libor, makov
kamera tam nejde, ale mají se dobře .-)
marika
video p. Libora - labute-https://www.facebook.com/groups/109800766152113/permalink/597905637341621/
Jiřina
Puzzle ;-).. https://www.jigidi.com/created.php?id=OTN8TO5P

[Odpovědět]
Hanina
Dobrý den, tak se domnívám, že jste už odvedli labutě na hnízdiště? Budeme i je moci sledovat kamerkami?

[Odpovědět]
marika
VODŇAN:-nepočúva-ma-klávesnica-tak-len-takto:-nehlási-sa,-ale-pravdepodone-je-už-kdesi-na-ceste-ako-minulé-rok-v-tento-deň:
https://i.postimg.cc/rmLzQvCz/2019-02-23-min.jpg

[Odpovědět]
EMGF
Zdravím všechny, fotky mi připoměly - Kdepak je asi Pepa

[Odpovědět]
Koloušek
U čápů bílých se už pracuje na dalších mladých.

[Odpovědět]
IvaB
ano, také jsem par minut po půlnoci byla svědkem
Pozorovatel
Čápi v Chebu už jsou doma
http://imgWorld.cz/s3/zznMT1Uo1J.jpg

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Všechny pěkně zdravím! Kdyby se chtěl ještě někdo z příznivců Makova přidat do naší fcb skupiny "Spojil nás Makov a láska k přírodě", kterou jsem před časem založila a Marika o ní píše níže, tak odkaz na ni je tady: :-)
https://www.facebook.com/groups/109800766152113/
Fajn lidi jsou vítáni, prudiči blokováni! ;-)


[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Děkuju všem, kterým se líbí Makováčky! Všechny pohromadě jsou tady - včetně toho nejnovějšího: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/
Hezké dny všem přeju! :-)
PS: Antispam bohužel nedovolí do jednoho příspěvku dva odkazy, tak musím psát takto na etapy. ;-)
Žofi
Dobrý večer,chci si zeptat,jak to bude s potravou pro Barunka a Barunku, když už nebudou v záchranné stanici?

[Odpovědět]
libor, makov
Budou hned před stanicí ve výběhu u rybníka, takže se o ně budeme normálně starat my.
Hani
Myslím, že to poděkování knihu návštěv nezničí. Dříve bývala plná příspěvků, dnes už asi není zájem, jen se tu všichni pomlouvají :-(

[Odpovědět]
marika
Hani, je vôbec neregistrujem že" jen se tu všichni pomlouvají".
V časoch "krízy" tu v KN (spustilo ju práve priveľa poďakovaní) vytvorila autorka Makováčkov FB skupinu a tam sú pôvodní aj novší prispievatelia. Tam je veľa príspevkov o Makove a aj všeličo iné.
Skupina je verejná, t.j. aj nezaregistrovaní si môžu prezerať príspevky.
Marie
Mockrát děkuji Verunce za všechny nádherné makováčky a ty báječné hlášky na zvířátka vždycky se potěším. Chodím na kamerky Makova mnoho let a je pořád moc zajímavé sledovat paní Jiřinku jak čistí jezírko všem Vám moc děkuji jak se staráte o všechny zvířata i která nejsou vidět. Líbí se mi jak pana Libora doprovází nádherný kocourek Mikuláš. Už se těším, až budou malé čapíci. Nezlobte se, že jsem se rozepsala snad nedostanu tady vyhubováno od lidí?
Marie Praha -
Makováček pochvalte tam, kde je, na Rajčeti. Nezaplňujte děkováním KN. :-D

[Odpovědět]
libor, makov
bacha, nebo vás odpojím!
Když někdo slušně poděkuje, je to přece dobře
oli
Brzy odejdou na mateřskou a otcovskou dovolenou :-) http://imgWorld.cz/s3/cZIinhdPIK.jpg

[Odpovědět]
Milena
To je krásný pohled.Děkuji.

[Odpovědět]
Pozorovatel
Do Chebu přiletel čáp http://imgWorld.cz/s3/I3ns2eKAmJ.png

[Odpovědět]
Marie Praha
Verunko opět úžasný Makováček, děkuji Ti za krásné pokoukání:-)

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Zdravím Makov a makovské příznivce a nesu zase nový dvoudenní Makováček, ve kterém najdete i to, jak včera Jiřinka čistila jezírko, jak si všichni opeřenci včetně čápů užívali koupel v čisté vodě, nechybí ani dnešní labutí taneček, pěkné labutí pózování před kamerou, ptáčci na krmítku, srnečky na hnízdě a kdeco dalšího... :-)
Odkaz na nové úterní a pondělní fotky z makovských kamerek je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_18.2._a_19.2.2019_-_cisti_se_jezirko_a_vsichni_uzivaji_novou_vodu
Pěkné dny všem přeju! :-)

[Odpovědět]
marika
Vodňa sa žiaľ stále neozval, ale niečo som pre vás pripravila https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/Vodnan_2019-02-19 - ďakujem za komentáre na rajčeti :-)
želám príjemný večer :-)

[Odpovědět]
Pozorovatel
Jiřinka tvrdě pracuje http://imgWorld.cz/s3/BP2IArWGxH.png

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a nesu nový Makováček z víkendového dění před makovskými kamerkami, ve kterém na nás přímo před kamerou nakoukne i sovička! Že by kalous? :-)
Odkaz na sobotní a nedělní fotky od makovského krmítka a jezírka je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_16.2._a_17.2.2019_-_slunecny_vikend_v_Makove/

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
A kdo by nerad bublinky v Makováčcích, tak fotky bez bublinek přidávám sem: ;-)
https://obrazky-z-makova.rajce.idnes.cz/
Marie Praha
Prosím nechte rozhodování na panu Liborovi kam umístí jaká zvířátka, to on ví nejlépe.Nakonec vypne KN a vůbec bych se mu nedovolá.

[Odpovědět]
Beny
Kvůli Marušce se odstranily husy, nyní odejdou z Makova labutě a byli separováni černí čápi. Co bude ještě dál nevíme. Možná odstraní i srnky, aby měla Maruška klid. :-(

[Odpovědět]
Aniva
Would it be better if the birds were crippled or killed each other?
iva
Pokud byste měl/měla záchrannou stanici, tak byste díky svému uvažování přišel o většinu zvířat vlastním přičiněním. Chcete se na všechny jen dívat a neznáte, jak se mezi sebou chovají.
Jarka
Nádherné, a smekám před vsemi, co pomohli Marušce se zraněným křídlem, kdo neví, nic by nepoznal, úžasná práce.

[Odpovědět]