V roce 2019 nás podporují: Brožovi / Julie Stranska / Edita Jindrová / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Stanislava Šedivá / Jana Šenbergerová - na čápy / Ivana Jirásková / Obec Tchořovice / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Město Blatná / Anna Szlauerová / Město Sedlice / Judita Paukova - příspěvek na vylepšení pro zvířátka / Obec Oslov / Obec Skály / rodina Hladkých / Andrea Bílková / Tomáš Drábek - dar na provoz stanice / Hřebejkovi / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / Ladislav Triska / Martina Svobodová / Marcela Klimková – pro zvířátka / Denisa Mišianová / Brožovi / Miroslav Čermák / Obec Horosedly / Dobrovolný svazek obcí / Hana Barvikova - za potěšení sledování na internetu / Herbert Witt, Marita Witt / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Radka Brahova / Jarmila Pašková / Miluše Mondeková / Rodina Hladkých / Magdalena Švábová / Michal Vladimir / Andrea Bílková / Jana, Brno - Opožděný K + M + B 2019 / František Domin – příspěvek do krmítek / Danuše Žejdlová – krmítko / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / RNDr. Tomas Bajer / Obec Myslín / Věra Jakobiová / Ladislav Tříska / Ludmila Cardová - Od Ludky pro zvířátka / Obec Vlastec / Obec Třešovice / Jaroslava Zehnalová, Olomouc / Alena Nováčková / Lenka Březovská / Brožovi / Obec Branice / Michal Závodský / Denisa Mišianová - příspěvek pro srnečky / Stanislava Kaloušová - na provoz kamery i pro zvířata / Bogucka Teresa Kinga / Lenka Bojdová - Šťastný a úspěšný nový rok! / Marie Hlubučková - Děkuji za PF a přeji vše nejlepší v novém roce. / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Vláďa Říha, Písek / L.Baarabášová - dar / JUDr. Jan Mrázek - dar / Alena Cibulková / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Tomáš Macků - ať se daří / Obec Lom / rodina Hladkých / Obec Čejetice / Jana Rubnerová / Drahomíra Tousková / Michal Hrubec / Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Jitka P. - Pečky / Bohuslava Knížková - na dobrou věc
*
*
612111018
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Lenka Martanová
Hezký pátek všem příznivcům Makova. Každoročně sledujeme putování Čápa z Vodňan, ale bohužel se letos nemůžeme na jeho GPS dostat. Máte prosím někdo odkaz na kterém jeho aktuální putování sledujete?

[Odpovědět]
Vodňan
Klikněte vlevo nahoře na "Aktuality". Tam je článek "Telemetrie Makov", když ho rozkliknete, tak je tam i GPS mapa s údaji Vodňana.
Cestopisy o putování Vodňana od Mariky zde: https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/
marika
@Lenka: link na mapu https://bit.ly/2tm8O8v
@"Vodňan" - ďakujem za reklamu :-) - už aby sa zasa v zdraví ozval
želám príjemné popoudnie :-)
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný pátek a pohodový víkend všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju! A makovské Jiřince, která se vzorně stará o zvířátka v Makově přeju jménem celého našeho makovského fanklubu k dnešnímu svátku hodně zdraví, štěstí a splněných přání! :-)
Odkaz na dnešní Makováček s fotkami ze čtvrtečního a středečního dění před makovskými kamerkami je tady:
:-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_ze_13.2._a_14.2.2019_-_dvoudenni_special/

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Přidala jsem zase i minividea s ptáčky od nás v zahradě - odkaz je tady, kdyby se chtěl někdo podívat: ;-)
https://1url.cz/4MBO3
Jana z Hor
Veroniko, díky za Makováčky. Teď sem moc nechodím, ale díky nim mám přehled.:-)

[Odpovědět]
marika
VODŇAN: 3.II.bola posledná známa lokalizácia na mape z 31.I. - dnes 11.II. je jediná nová lokalizácia a to zo 7.II.
- dúfam, že bocian je v poriadku a len vysielačka negunguje ako má
- Veroniko,Jiřka: vďaka za vaše diela :-)

želám príjemný večer :-)

odkazy (link k obrázkom teraz nechce odoslať)

[Odpovědět]
marika

objavuje sa celkom hore v ružovom políčku tento text: \"V textu Vašeho příspěvku je odkaz. Vymažte jej a odešlete text znovu.\"
už sa to stalo opakovane :-(
marika
VODŇAN: malý album s peknými fotkami https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/
Libuš
Veroniko, děkujeme. Dala jste spoustě zvířátek charakteristiku, s kterou si je také spojujeme, i když to tak možná vždycky není. Koukáme stále:-)

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a přidávám nový Makováček z víkendového dění před makovskými kamerkami. :-)
Odkaz na sobotní a nedělní fotky od makovského krmítka, jezírka i čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_9.2._a_10.2.2019_-_vikendovy_special/

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Hezký víkend všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a nesu nový Makováček z pátečního dění před makovskými kamerkami. :-)
Odkaz na dnešní fotky od makovského krmítka, jezírka a čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_8.2.2019_-_kuk_do_patku/


[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
A kdo by chtěl mrknout na krátká videa z fotopasti u mého krmítka, tak je přidávám sem: ;-)
https://1url.cz/4MBO3
Jiřina
Puzzle ;-) ... https://www.jigidi.com/created.php?id=2TJBCRX5

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Zdravím Makov a makovské příznivce a nesu zase nový Makováček z dnešního a včerejšího dění před makovskými kamerkami, ve kterém uvidíte i to, jak se dnes rozbíjely ledy na jezírku, včera odhazovaly další kopce sněhu a také to, jak se sešli na krmítku hned tři dlasci zároveň...
Odkaz na pondělní a úterní fotky od makovského jezírka, krmítka a čapího hnízda je zde: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_ze_4.2._a_5.2.2019_-_zasnezeny_dvoudenni_Makov/
Pěkné dny všem přeju! :-)

[Odpovědět]
Labutak
Chtel bych vam podekovat za vybeh pro Barunkovic. Mam velkou radost, ze labutim umoznite zalozit rodinu. Doufam, ze se pak pochlubite fotkami malych labutatek. Pro Barunka to budou urcite jeho prvni deti.

[Odpovědět]
Lýdia
Bodaj by im ta rodinka vyšla tento rok. Mne sú aj tie dve Lysky nejak podozrivé, či to tiež netvorí náhodou nejaký párik, ale to neviem. Ked ich vidím väčšinou spolu. To by skôr posúdil len odborník. Pekný zimný deň prajem všetkým.:-)
Jiřina
Dobrý den, puzzle ze včerejšího Makova :-)

https://www.jigidi.com/created.php?id=XD1CO7JK

[Odpovědět]
mojeeva
Moc pěkné :-)
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem přeju a nesu nový Makováček z rušného víkendového dění v Makově, ve kterém najdete nejen makovská zvířátka a strávníky na krmítku, ale taky pilné makovské človíčky, kterým sníh přidělal další práci...
Odkaz na fotky z víkendového dění u makovského jezírka, krmítka i čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_2.2._a_3.2.2019_-_vikendovy_special/

[Odpovědět]
marika
VODŇAN: nový cestopisný album, 3 dni - 3 nové lokalizácie na mape tentoraz v jednom albume https://www.rajce.net/a15830315#Agriculture_au_tchad.jpg
želám príjemné cestovanie s naším bocianom :-)

[Odpovědět]
marika
správny link https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/Vodnan_2019-02-03_sit._31.I ./# (systém "sa pomýlil", nie ja ;-)
vďaka za komentáre na rajčeti, vždy potešia :-)

@Veroniko, Katy - vždy veľké potešenie sledovať vaše diela ďakujem :-)
marika
Jana H. ma upozornila, že link je nefunkčný, tak snáď do tretice to bude konečne správne https://www.rajce.net/a15830315 (do komentárov som pridala link na jedno zaujímavé video)
B.
Pane Libore, jak se budou labutě ve volné přírodě bránit, když nemohou létat. Sám jste jednou psal, že je kolem Makova plno lišek. Nevím, ale ten nápad s labutěmi se mi nezdá.Nebylo by pro ně lepší je oddělit a každou dát na jiný rybníček jak to bylo původně ?

[Odpovědět]
oli
Pan Libor psal, že pro ně připravili výběh, tak snad tím budou chráněni.
Jana R
Dnes je na krmítku pořádný šrumec a plno čížků. Snad ten sníh bude rychle tát.

[Odpovědět]
carodejkadada
Dobrý den milí makovští. ♥ Držíme palce ať přestane padat a už nejsou žádné další škody. Dnes se nadřete. :-( Myslíme na vás!♥

[Odpovědět]
EM
Zdravím pane Libore, jen dotaz - kde budou černí čápi.....
Díky

[Odpovědět]
libor, makov
jsou od podzimu ve voliéře
Hanina
Dobrý den. Mác pocit, že dobrá věc se podařila a občas je možné pozorovat námluvní tanečky u labutí. Můžeme se těšit nejen na čapíky , ale i housátka od labutí? Díky Vám všem za péči o ně. Hanina

[Odpovědět]
marika
Hani, housátka majú husi, labute majú mladé, resp. labuťátka ;-)
libor, makov
dobrý večer, info pro všechny ohledně labutí - vzhledem k loňským zkušenostem s husami jsme na vedlejším rybníku připravili pro labutě výběh, kde budou moci jak na vodu, tak na souši, takže hned na jaře budou tam, tzn. nebudou v areálu stanice. Pro ně je to lepší prostředí a omezí se tak nebezpečí útoku na jiné ptáky, labutě v době hnízdění jsou opravdu nebezpečné.
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný víkend všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a po čtyřdenní přestávce nesu zase nový Makováček. :-)
Odkaz na dnešní fotky od makovského krmítka, jezírka a čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_1.2.2019_-_prvni_unorovy_patek/

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika

A kdo by se chtěl mrknout ještě na další ptactvo a na to, jak to vypadá na krmítku u nás na dvoře, tak se může podívat na tomto odkaze na youtube, kam dávám kratičká videa z naší fotpasti... Najdete tam hejna stehlíků, vrabců a hrdliček, dlaska, hýla a červenku na svačince i u pítka a při koupání. :-)
Odkaz na videa je tady: https://1url.cz/4MBO3
Marie Praha
Verunko u vás na krmítku to opravdu žije. Děkuji Ti za odkaz. :-)
Lýdia
Tak tiež som tu husičku v noci sledovala, ako si prisadla k Maruške na hniezde, ktorú si zachytila v Makováčku. Teda nás na jar, Barunkovci z jazierka opustia. Je pravda, že tam budú mať lepšie podmienky, ak budú mať náhodou mladé, pri ich starostlivosti. Však nás p.Libor, možno budú o nich informovať, ako sa im darí. Veronka, mate peknú paletu vtačích stravníkov na krmítku. Veronka, opäť pekné vypracovanie denného diania z Makova v Makováčku. ;-)
Jana
Zdravíme milé bytůstky na Makově!
Mějte krásný den

[Odpovědět]
libor, makov
děkuji, vyřídím všem .-)
Katy
https://www.youtube.com/watch?v=tAE1uXvvX4o
Maruška a Honzík v zime. Bez zvuku. Ja občas počúvam pri prezeraní relax hudbu podľa nálady.
Pekné dni želám. ;-)

[Odpovědět]
marika
VODŇAN: albumy hotové, mapky aj obrázky k putovaniu https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/?sort=createDate (prehadzuje poradie - sledujte prosím dátum cesty, poradie)
želám príjemný deň:-)

[Odpovědět]
marika
je 5 nových albumov ;-) - nové údaje sú na mape z dní 21. až 28.I. (pribúda návštevnosť takmer len k albumu z 28.I.)
marika
VODŇAN: komplet údaje sú za predchádzajúce obdobie už na mape :-) - po okružnom výlete je späť na západ od jazera Fitri https://i.postimg.cc/wMRW72GP/VODNAN-28-I-2019.jpg
želám príjemný neskorý večer :-)
(cestopisný album bude, ale až zajtra)

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a nesu nový Makováček s fotkami z rušného víkendového dění v Makově, ve kterém najdete nejen makovská zvířátka a spoustu druhů strávníků na krmítku, ale taky pilné makovské človíčky. :-)
Odkaz na víkendové a páteční fotky od makovského krmítka, jezírka a čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_25.1._-_27.1.2019_-_vikendovy_maxi_special/

[Odpovědět]
Libuš
Závidím vám v Makově tu spoustu zvonků na krmítku. V Plzni jsem neviděla zvonka už pár let, ale jinak se můžeme pochlubit velkým množstvím strávníků na všech krmítkách. Copak asi dělají Toníčkovic? Hezký den všem příznivcům kamerek:-)

[Odpovědět]
Jiřina

Honzíkův problém s křídlem ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=JawQoIe7NX4

[Odpovědět]
oli
Dobrý večer, pane Libore! Kamera nad hnízdem Marušky a Honzíka asi bude barevně rozladěná, nebo je to záměrně? Děkuji za odpověď :-)
Lýdia
Jirinka, pekné video, ako aj ostatné Vaše videa. U toho Honzíka som si to krídlo všimla už dávnejšie, "chudák Honzík", ale zvláda to. Pekný večer prajem všetkým.:-)
libor, makov
Zabarvení obrazu u čápů pravděpodobně způsobila nová bílá střecha - její odraz s přísvitem vytváří růžovou barvu
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný pátek a pohodový víkend všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a nesu opět nový Makováček, ve kterém najdete například to, jak se dnes dodělávala čapí střecha nebo nové strávníky na krmítku - čížky, stehlíka a dlaska....
Odkaz na středeční a čtvrteční fotky od makovského krmítka, jezírka a čapího hnízda je tady:
:-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_23.1._a_24.1.2019_-_novi_hoste_na_krmitku_a_dodelavka_strechy/
PS: Dnes na mě vykoukl dokonce 12 hodinový zpětný záznam na obou kamerkách! Skvělé! Děkujeme!

[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Zdravím Makov a makovské příznivce a nesu zase nový Makováček - dvoudenní speciál z dnešního a včerejšího rušného dění před makovskými kamerkami. :-)
Odkaz na pondělní a úterní fotky od makovského krmítka, jezírka a čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_21.1._a_22.1._-_dvoudenni_slunecny_special/
Pěkné dny všem přeju! :-)

[Odpovědět]
Lýdia
Rada sledujem večer Honzíka a Marušku na hniezde, ako sa niekedy k sebe túlia, aby sa spolu trochu zahriali, cez tie mrazivé noci, sú zlatý. Na jazierku je veru tiež stále živo. A v noci sa ako vie pekne uložiť osadenstvo operencov v Makove, k spánku na jazierku. Na krmítku sa tiež vystrieda pekná paleta vtáčikov. Veronka, opäť pekne vypracovaný dvojdňoví Makováček. Príjemný večer prajem všetkým.;-)
libor, makov
Vážení příznivci,
rádi bychom Vám nabídli novou formu podpory záchranné stanice - reklamu na našem webu. Více nejdete zde: https://www.makov.cz/clanky/reklama-na-webu-35.html
Budeme rádi za případné rozšíření této zprávy.
Děkuji


[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Pěkný nový týden všem v Makově i všem makovským příznivcům přeju a nesu nový Makováček s fotkami z víkendového dění před makovskými kamerkami. A že bylo hezky rušno! :-)
Odkaz na nové fotky od makovského krmítka, jezírka a čapího hnízda je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_19.1._a_20.1.2019_-_rusny_vikend_v_Makove/

[Odpovědět]
libor, makov
jako vždy moc hezké, děkuji .-)
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Moc děkuju za pochvalu! Jsem ráda, že se Makováčky v Makově líbí :-)