V roce 2019 nás podporují: Brožovi / Julie Stranska / Edita Jindrová / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Stanislava Šedivá / Jana Šenbergerová - na čápy / Ivana Jirásková / Obec Tchořovice / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Město Blatná / Anna Szlauerová / Město Sedlice / Judita Paukova - příspěvek na vylepšení pro zvířátka / Obec Oslov / Obec Skály / rodina Hladkých / Andrea Bílková / Tomáš Drábek - dar na provoz stanice / Hřebejkovi / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / Ladislav Triska / Martina Svobodová / Marcela Klimková – pro zvířátka / Denisa Mišianová / Brožovi / Miroslav Čermák / Obec Horosedly / Dobrovolný svazek obcí / Hana Barvikova - za potěšení sledování na internetu / Herbert Witt, Marita Witt / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Radka Brahova / Jarmila Pašková / Miluše Mondeková / Rodina Hladkých / Magdalena Švábová / Michal Vladimir / Andrea Bílková / Jana, Brno - Opožděný K + M + B 2019 / František Domin – příspěvek do krmítek / Danuše Žejdlová – krmítko / Eva Brezikova / Hana Štočková / Michaela Šírová / RNDr. Tomas Bajer / Obec Myslín / Věra Jakobiová / Ladislav Tříska / Ludmila Cardová - Od Ludky pro zvířátka / Obec Vlastec / Obec Třešovice / Jaroslava Zehnalová, Olomouc / Alena Nováčková / Lenka Březovská / Brožovi / Obec Branice / Michal Závodský / Denisa Mišianová - příspěvek pro srnečky / Stanislava Kaloušová - na provoz kamery i pro zvířata / Bogucka Teresa Kinga / Lenka Bojdová - Šťastný a úspěšný nový rok! / Marie Hlubučková - Děkuji za PF a přeji vše nejlepší v novém roce. / Kateřina Böhmová – pro vaše zvířátka / Vláďa Říha, Písek / L.Baarabášová - dar / JUDr. Jan Mrázek - dar / Alena Cibulková / Jarmila Pašková - příspěvek pro zvířátka / Tomáš Macků - ať se daří / Obec Lom / rodina Hladkých / Obec Čejetice / Jana Rubnerová / Drahomíra Tousková / Michal Hrubec / Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Jitka P. - Pečky / Bohuslava Knížková - na dobrou věc
*
*
1715191917
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
EM
Nešlo by kamerku přepnout na těch pár dní přepnout k jezírku černých - jak se daří labuťákovic párku? Dík


[Odpovědět]
M
Také bych se přimlouvala abychom alespoň trochu viděli Barunkovic :-)
libor, makov
kamera nejde .-)
EM
a přesunout od krmítka by nešlo? sTEJNĚ JI BUDETE ODPOJOVAT
EM
a přesunout od krmítka by nešlo? sTEJNĚ JI BUDETE ODPOJOVAT
Filoména
A EM nedá pokoj a nedá.
marika
"Evča středa 13. březen, 2019
Dobrý den, Mariko, poradila byste mi prosím kde mohu najít aktuální údaje o migraci čápů ? Píšete, že někteří jsou již v Bulharsku. Děkuji Vám a také moc děkuji za informace a rady. ;-)"

informácie čerpám z "bocianích" FB stránok a sledujem viaceré jedince s vysielačkami

[Odpovědět]
Lýdia
Chcem sa Mariky opýtať, či sa náhodou nedopočula o nejakom zhromaždišti bocianov v Cade. Príjemný stredajší deň prajem všetkým.:-)
marika
Ahoj Lydka, pokiaľ viem (veľké) zhromaždisko je oblasť Chartúmu (Sudán). V niektorom z cestopisov je fotka veľkého kŕdľa z Čadu z jarnej migrácie. Biele bociany zimujú vo väčších menších kŕdľoch, parťákov by teda mal mať. (Na zač. mesiaca nocoval blízko vtedajšej jeho lokalizácie aj nem. bocian s vysielačkou - ten už bude na Sinaji)
Felicity Friend
KUNA! Vážený pane Libor, pronásledoval jeden rybník (asi 05:45). Žádná fotka, protože běžela tak rychle. Lyska narazil na rybník! Je mi líto, ale nemluvím vaším jazykem.


[Odpovědět]
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Zdravím Makov a makovské příznivce a nesu nový dnešní Makováček nejen o čištění jezírka. :-)
Odkaz na dnešní bublinkové fotky z makovských kamerek je tady: :-)
https://makovacek.rajce.idnes.cz/Makovacek_z_12.3.2019_-_cisti_se_jezirko
Pěkné březnové dny všem přeju! :-)

[Odpovědět]
mojeeva
Děkujeme VeronikO za milé obrázky s vtipnými průpovídkami, už mi vážně ty vaše Makováčky chyběly. Myslím si, že nás, kteří oceňují, kolik s tím máte práce a že máme v kostce shrnuto, co se v Makově děje, je určitě hodně. Rádi se na Makováčky díváme, i když to třeba nepíšeme pokaždé, to abychom tady zbytečně nezaplňovali Knihu návštěv. Nicméně já se třeba těším na každé vydání Makováčku, tak jen ať to víte :-) Hezké jarní dny Vám i všem ostatním příznivcům Makova, samozřejmě i těm, co se tady v Makově o všechnu tu drobotinu starají. :-)
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Moc děkuju za milá slova Evi! Moc jste mě potěšila! Jsem ráda, že se Vám Makováčky líbí. :-)
Jak čas a zdravotní stav paprčky dovolí, tak sem tam nějaký Makováček zase přibude a moc se těším na letní část roku, to budou snad Makováčky skoro každý den :-)
Jana z Hor
Zdravím! Za stávající Makováčky také děkuji a na následující se těším.:-)
Janka
Dobrý večer Mariko,jaký je,prosím,Váš názor na to,že se Vodňan stále ještě nevydal na cestu domů?Moc Vám děkuji za odpověď.

[Odpovědět]
marika
Janka, vysvetlení je iste viac. Ak je zdraví, bez zranenia a cíti sa v dobrej kondícii vráti sa, ale teda neskôr.(Možno sú to spomienky na mrznúci dážď na krídlach vlani na jar pri návrate.)
Len prvé kŕdle sú zatiaľ už v Bulharsku, ešte je stále veľa dosp. bocianov v Afrike. Neskorší návrat má však viaceré riziká.
Evča

Dobrý den, Mariko, poradila byste mi prosím kde mohu najít aktuální údaje o migraci čápů ? Píšete, že někteří jsou již v Bulharsku. Děkuji Vám a také moc děkuji za informace a rady. ;-)
libor, makov
V nejbližších dnech vypneme kameru na krmítko a budeme přenášet případné hnízdění bílých čápů

[Odpovědět]
Jana z Hor
Díky. Už se na to těším. :-)
Oli
To bude skvělé! V Makově začne zase jedno z nejhezčích období a pro nás před monitory také:cool:
Lýdia
Tak tiež som rada, že už budeme vidieť Honzíka a Marušku na hniezde aj cez deň. A budeme aj vidieť, čo sa deje za hniezdom. Vždy ked sa vymení voda v jazierku, hned si spravia operenci kúpací deň. Chudák Hubertík, asi stále hľadá Mikiho, je mi ho aj ľúto, bude mu to divné, že kde asi zmizol. Ale pre Mikiho je toto lepšie, ked mal problémy s nožičkou. Príjemný večer prajem všetkým. :-)
marika
Vodňan - ozval sa, stále v tej istej oblasti, akt. lokalizácia 12.3.2019
https://i.postimg.cc/HxHMWTfd/2019-03-12.jpg

[Odpovědět]
marika
zaletel trochu na juh
https://i.postimg.cc/wMjxbqBB/2019-03-12-detail.jpg
želám príjemný večer
Brigita
Mariko děkuji za zprávu, denně vyhlížím, zda se tu o něm objeví nějaké nové informace , budeme věřit, že je v pořádku a že se třeba ještě na cestu domů vypraví , ať tu partnerka není sama .;-)
marika
album - https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
milá Brigita, som rada nositeľkou dobrých zpráv (čas ukáže)
Felicity Friend
Děkuji, milý člověk za nové jídlo!
:-)

[Odpovědět]
Felicity Friend
Volavka už jedla většinu jídla! Nic pro bociany dnes odpoledne. Mužský čáp dnes jedl nic! :-(

[Odpovědět]
mojeeva
Už téměř týden nevidím žádný nový Makováček a přemýšlím proč? Vždy jsem ráda sledovala to, co pečlivě připravila jejich autorka, protože to byl krásný přehled dění v Makově. Nenašla jsem je ani na rajčeti. Mohu se zeptat, jestli bude tato hezká tradice pokračovat?

[Odpovědět]
Pozorovatel
Nedávno madam co dělá Makováčky psala, že bude pryč.
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Dobrý den, Evi! Jsem ráda, že se Vám Makováčky líbí! Určitě Makováčky zase dělat budu, jen mají teď dočasně pauzu ze tří důvodů - hlavní důvod je, že mi momentálně zlobí "pravá paprčka", tak jsem musela velký počet hodin strávený s myškou v ruce omezit, k tomu mám dočasně pracovně rušné období, tak není tolik času a ještě nám v těch větrných dnech, které nám tu poslední dobou panují, docela blbne internet, takže teď mají Makováčky dočasně pauzu, ale věřím, že si brzy zase "zamakováčkuju", už se na to moc těším. :-)
Příspěvky z Makova i jiných míst najdete i v naší fcb skupině, kterou jsem před časem založila - odkaz na ni je tady:
https://www.facebook.com/groups/109800766152113/
PS - pro Pozorovatele: Že bude pár dní pryč, to psala 1.3. Marika, která dělá cestopisy z Vodňanových cest... ;-)
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
A než budou nové Makováčky, tak když budete chtít, tak můžete nakouknout na minividea s ptáčky z naší zahrady - postupně přidávám videa z mojí fotopasti sem, to zvládám i levou paprčkou.... :-D :-)
https://1url.cz/4MBO3
mojeeva
Děkuju milá Veroniko za zprávu, potěšila mě. Že s tím máte spoustu práce, to jsem si říkala už mockrát, určitě je to řada hodin prosezených nad kamerkami a dát to všechno dohromady, aby to navazovalo a vymýšlet nové hlášky, aby se stále neopakovaly, dá určitě hodně přemýšlení. No a ruka dostává určitě taky zabrat, takže chápu, že si musíte dát pauzu. Tak se brzy uzdravte a my se budeme těšíme na další zprávy z Makova. Zatím určitě kouknu na odkaz, děkuju. Přeju hezké dny :-). Eva
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Moc děkuju Evi, ruka se za těch pár dní pomalu zlepšuje, tak věřím, že bude brzy plně funkční a v pohodě. Taky Vám přeju hezké dny a hodně zdravíčka i všem příznivcům Makova a Makováčků :-)
Jana z Hor
Zdravím všechny a děkuji Veronice za krásné záběry z fotopasti. Tolik stehlíků pohromadě jsem ještě neviděla.:-)
Pozorovatelka z jižní Moravy - Veronika
Jani, děkuju! Jsem ráda, že se líbilo! Postupně budu přidávat další videjka na youtube :-)
Pozorovatel
ER napiš požadavku na google translator, aby nekomolil překlad a správně spisovně překladal.

[Odpovědět]
E R
Prosím pište česky.Rozmáhá se tu komolení slov.

[Odpovědět]
Felicity Friend
Vážený pan Libor, bílý čápi se chovají podivně. Mohou položit vejce jeden nebo dva týdny dříve (24. března 2018)? Honzig dnes nešel na jídlo a hodně sedí v hnízdě. Dnes ráno vypadal, jako by jeho prsa vypadala růžově nebo červeně. Obvykle má hnědou nečistotu, ale načervenalou. Doufám, že neublížil! Dříve, když kamera pracovala, čápi tleskali a pozdravili se navzájem a já jsem viděl "Honzig" s červeným (?) Peřím. Globální oteplování může znamenat vejce na začátku tohoto roku!

[Odpovědět]
Carmen Cortez
Dve lysky se vrátily!!
Zajímalo by mě, kde se byty skrývaly po dobu 4 dnů:-)

[Odpovědět]
Felicity Friend
Jak nádherné! Zaměstnanci a všichni, kdo milují Makov, budou tak šťastní a uvolněni. Děkuji všem, kteří se věnujete Makovovi, panu Liborovi a vašim skvělým pomocníkům!

I watch and enjoy your chat, dear Carmen but I do not take part on social media. It is wonderful to see the coots back, I agree!
libor, makov
odletely na vedlejsi rybnik
Brigita
Dobrý den , jsou nové informace z GPS o Vodňanovi ?Je stále v Africe nebo se už vydal na cestu domů ?Děkuji

[Odpovědět]
marika
5.III. je na mape najčerstvejší údaj - Afrika, Čad, na Z od jazera Fitri v regióne Bátha; viac tu: https://albumyrajce.rajce.idnes.cz/
libor
zatim nejsou
Hanina
Dobrý den. Nebudou se Vám čápi stěhovat ke krmítku? Dnes mohutně uklízeli, klapali a stavěli a zase klapali a pak stlali....jakoby si připravovali jiné hnízdo.

[Odpovědět]
marika
pred rokmi tam hniezdili, každú jar tam takto chodievajú
Juraj
Nový začátek splnit vaše sny

Realizujte všechny své projekty!
Půjčka vyžaduje vás a musí být splacena. Zkontrolujte možnosti
splácet před spácháním. Všichni vážní lidé na ulici, kteří zoufale žádají o tuto půjčku, mají platný 100% pozitivní výsledek.
Kontaktujte nás e-mailem: harbutajuraj@hotmail.com

[Odpovědět]
Juraj
Nový začátek splnit vaše sny

Realizujte všechny své projekty!
Půjčka vyžaduje vás a musí být splacena. Zkontrolujte možnosti
splácet před spácháním. Všichni vážní lidé na ulici, kteří zoufale žádají o tuto půjčku, mají platný 100% pozitivní výsledek.
Kontaktujte nás e-mailem: harbutajuraj@hotmail.com

[Odpovědět]
Heda
Právě teď se pohybovalo nějaké zvíře vlevo u rybníka, bylo velikosti kočky následně utíkalo kolem čapího hnízda někam dozadu.;-)

[Odpovědět]
Dobrá rada
V noci spi a nepiš voloviny
marika
to mohla byť tá spomínaná kuna, vďaka za postreh
Felicity Friend
Jeden z lysku ("coot" v angličtině) přišel (ne letí) mezi budovami a zpátky do rybníka. Protože chodila, ale neletěla, mohla by být zmrzačená nebo zdravá. Doufám, že jeho přítel je v bezpečí a on se vrátí. Pokud je to ten, kdo nemůže létat, může být nutné jít do voliéry, aby byla v bezpečí. Tam byl také Mallard na rybníku, ale to nemůže být "Hubert", když ho dáte do voliéry s ostatními kachny (?)

[Odpovědět]
Carmen Cortez
But Hubert is still at the pond alone, the marten is dangerous for him too.

Ale Hubert je stále u rybníka, korn je nebezpečný i pro něj

[Odpovědět]
Aniva
Děkuji, Martine!
Velmi se omlouvám za Matilda a Lysku ((
Streamové diváci upřímně přeji hodně štěstí a pohody zaměstnancům a zvířatům záchranné stanice Macov!
Sorry for Google Translator!

[Odpovědět]
Zuzi
Translation of information from \"martina, makov\":

Ducks (incl. \"Miki\") have been temporarily moved to aviary.[Odpovědět]
Jana R
Maruška s Honzíkem pracují na potomstvu a několikrát v poslední době dočasně obsadili hnízdo u krmítka a mohutně tam klápali. Dokonce vyklápali srnku. Nejdříve na hnízdo kde se větvičkami krmila srnka vtrhla Maruška a srnka se na ní jen podívala. Maruška ale doběhla pro Honzíka a společný postup byl korunován úspěchem. Moc pěkná spolupráce čápíků.

[Odpovědět]
martina, makov
Morčáka a kachničky jsme dočasně přemístili do voliéry.

[Odpovědět]
marika
if you have question, pls. wrote directly here: csop.makov@volny.cz

[Odpovědět]
karel gott
your ducks and birds are in danger. you should protect them

[Odpovědět]
Lena
Dobré ráno. Napsal jsem překladatele z Googlu, protože nevím češtinu. Chtěl jsem vám oznámit, že v Makově je marten, byla včera v noci! Všichni diváci se starají o to, co se stalo s Lýskou (zmizela v neděli) nebo byla unesena kunou. Kunovy jsou velmi nebezpečné, bojíme se jiných ptáků. Zdravím vás.

[Odpovědět]
Carmen Cortez
20 minutes ago a pine marten appeared in Makov near the pond. It is very dangerous for all the inhabitants.

[Odpovědět]
Alena N.
hezký den všem, doufám, že se vrátí i Klepetan, jeho příběh zaujal snad každého,
také jsem se chtěla pana Libora, zda Mikouš nemá nějaké vážné zranění, děkuji

[Odpovědět]